Ja gurķu lapas sāk dzeltēt, labāk tās noraut, lai glābtu ražu

Gurķus nevar saukt par kultūru, kas ir ļoti prasīga kopšanas ziņā. Tomēr dažu pamatnoteikumu neievērošana var izraisīt ražas zudumu. Šajā rakstā mēs jums pateiksim, kāpēc gurķu lapas kļūst gaišas un kā to novērst.

Gurķu lapas kļūst gaišākas

Ja gurķu lapas sāk kļūt gaišas, tā ir droša hlorozes pazīme. Ir vērts atzīmēt, ka mēs nerunājam par atsevišķiem plankumiem. Ar hlorozi lapas kļūst gaišākas visā virsmā. Bieži vien šis nosacījums rodas pamata aprūpes noteikumu neievērošanas dēļ. Iemesls var būt arī tas, ka augu ir skārusi kaite.

Hlorozes cēloņi

Lapu krāsas izmaiņas gurķiem ir fotosintēzes funkcijas samazināšanās sekas. Hloroze var rasties vairāku iemeslu dēļ:

1.Nelabvēlīgu ārējo faktoru ietekmes dēļ: laika apstākļi, temperatūras izmaiņas. Daļēji arī kopšanas kļūdu dēļ. Piemēram, hlorozi var izraisīt nepareiza laistīšana.

2.Barības vielu trūkuma dēļ retas vai nepareizas barošanas dēļ.

3.Kad augus ietekmē kaites, ko pārnēsā kaitēkļi.

Profilakse

Ja runājam par laikapstākļiem, tad visizplatītākais hlorozes attīstības iemesls ir saules gaismas trūkums. Turklāt augs ir ļoti jutīgs pret gaisa temperatūras svārstībām. Piemēram, atšķirība starp dienas un nakts vērtībām var nopietni kaitēt gurķiem.

Ja naktis ir aukstas, jāapsver gurķu pārklāšana ar neaustu aizsargmateriālu. Tomēr dienas laikā tas ir jānoņem, lai augs neciestu no gaismas trūkuma. Gurķiem patīk bagātīga laistīšana. Bet jūs varat izmantot tikai siltu ūdeni un izvairīties no pārmērīgas mitrināšanas. Tas var izraisīt arī lapu krāsas maiņu.

Lasi vēl: Kāds vecs agronoms ieteica uz zāles starp flīzēm uzliet verdošu ūdeni; tagad es to daru tikai šādā veidā

Ja jums ir aizdomas par barības vielu trūkumu, vispirms pārliecinieties, vai esat izvēlējies pareizo augsni. Mēslojot, ir svarīgi ņemt vērā ne tikai trūkstošās vielas, bet arī auga veģetācijas periodu. Ziedēšanas periodā izmantojiet deviņvīru spēka infūziju, bet augļenīcu veidošanās laikā – pelnus, borskābi un kālija permanganātu, superfosfātu. Pēc augļu parādīšanās derēs nitrofoska un deviņvīru spēks ar kālija sulfātu. Atklātai zemei ​​- karbamīds, kālija nitrāts.

Ja hlorozi izraisa kaites, no tās nevar atbrīvoties. Skartos augus labāk izrakt un sadedzināt, lai novērstu hlorozes izplatīšanos. Ja pamanāt plankumus uz gurķu lapām, nesteidzieties atbrīvoties no augiem. Tas ne vienmēr ir iemesls trauksmes signālam. Gadās, ka pietiek pielāgot laistīšanas režīmu un veikt papildu barošanu, lai gurķi atgrieztos normālā stāvoklī.

Kā jūs rūpējaties par saviem augiem un cīnāties pret hlorozi? Pastāstiet mums komentāros!